#9: תהיו שווערצנגער!

שבוע טוב לכולן.ם! הבוקר בתכנית – איך לראות את העתיד:

 

לא מזמן בלעתי את שלושת הפרקים התיעודיים על שוורצנגר בנטפליקס. ככה זה כשיורשים יורדת ואין כלום ושום דבר באופק. על סף ייאוש פניתי לפינה התיעודית שתמיד מציעה משהו כמעט אפוי (את התיעודי על גאוני הפיצה ראיתם?) על פני ערימות הטראש המשובט.

בכל אופן, תגידו מה שתגידו על ארנולד, פראייר גדול הוא לא. האיש הצליח לכבוש שלוש פסגות שונות לחלוטין בחייו – עולם פיתוח הגוף, הקולנוע ולבסוף הפוליטיקה –

והגיע להישגים שבודדים הצליחו להשיג בחייהם גם בתחום אחד בלבד.

אוקיי, לא מכריח אתכם, אבל גם אם לא תזכו לראות את כל ערימת השרירים המוצגת בסדרה, אוכל אולי לתמצת איזה מסר עבורכם כי הוא מופיע ממש ממש במשפט הפתיחה

של הסדרה (וחוזר על עצמו בפתיחת הפרק השני והשלישי): תמיד, כך אומר שוורצע, היה לי כשרון גדול אחד שעלה על שאר הכשרונות – יכולתי לראות דברים בבירור אל מול עיניי, כאילו הם מתממשים במציאות.

מאוחר יותר חוזר ואומר ארנולד ש׳לראות דברים זה לא כמו לחלום, לחלום זה לחלוטין בולשיט: לראות דברים זה משהו אחר לגמרי. זה חזון עם מטרה ממשית׳.

המשפט הזה חלחל אליי, ואילו רק כי כבר שמעתי גרסאות שלו מפי מצליחנים למיניהם ולא פעם הוא גם חוזר בווריאציות שונות בספרים כמו ׳הסוד׳ ובטכניקות שיפור עצמי כמו NLP.

אבל החדות שבה השתמש ארנולד במשפט הזה, בצירוף להוכחה על גופו – תרתי משמע – שלו, הפכו את הקלישאה למשהו קצת אחר.

כשחשבתי על כך הבנתי שהאיכות הזו של ׳לראות דברים׳ באמת נעדרת לרוב מחיינו. אנחנו יכולים לתכנן דברים ואנחנו יכולים לשאוף להשיג מטרות, אבל אנחנו ממעטים לדבוק באותו ׳נגיף אחוז אובססיה׳ לדבריו של ארנולד, לתפוש את הדברים כאילו התגשמו כבר ואז להגשים אותם כאילו הם כבר מובנים מאליהם.

לדוגמא, ארנולד מתאר שכשרצה לעשות הסבה לעולם הקולנוע, הוא ישב בבית במשך חמש שנים (אחרי שכבר כבש כל שיא אפשרי בתחרויות מר עולם השונות) ולא קיבל הזדמנויות, אבל החזון שלו היה ברור כל כך, שלא הייתה לו שום ברירה אלא להמשיך: מאחר והחזון התממש כבר בראשו, לא היה כל טעם לשמוט אותו ׳בחיים עצמם׳. כך, למרות שסבל ממבטא מחריד וחוסר נסיון מוחלט במשחק הוא בסופו של דבר קיבל הזדמנות והשתמש בה כדי להשיג עוד אחת ועוד אחת, עד שהפך לאחד מכוכבי הקולנוע הגדולים בעולם (תגידו מה שתגידו, בזמנו זו הייתה עובדה). 

אחרי שהתענייני קצת, נתקלתי בוידאו הויראלי הלא ארוך של Mel Robbins:

בוידאו המומלץ הזה, מדברת רובינס על כך שאין הבדל בין מציאות שאנחנו יוצרים במוח, לבין זכרון אמיתי. עובדה הזו הייתה הקרקע להרבה ויכוחים בתולדות הקרימינולוגיה, ונשאיר את זה למקום אחר. עבורנו המשמעות היא, שכוח הבריאה היצירתי יכול לשמש אותנו גם כדי לברוא את המציאות בה אנו רוצים לחיות, לפני שזו מגיעה למימוש. השאלה איך אנחנו רוצים לברוא את המציאות שלנו מתחילה כבר באופן בו אנחנו בוראים אותו בראשנו. אין שום הבדל אומר ארנולד בין לבנות את גופך שלך, לבין לבנות מחדש את מדינת קליפורניה. מאחר ושני המושגים הערטילאיים האלו מתקיימים כצורה ברורה בתוך הראש, כל מה שיש לעשות הוא לממש את הצורה.

אבל אני מניח שאם אתה רוצה לעצב משהו, כדאי שתתחיל בלעצב את עצמך…

 

כיוצרים, בעיקר בגלל הטבע האבסטרקטי משהו של דברים, יש צורך לשים להם צורה ולראות אותם מראש. לפעמים, כמו בוידאו המצורף, רק 30 שניות דרושות כדי לראות בבירור – לאן אנחנו הולכים ומה אנחנו רואים. וככל שהתמונה מדויקת יותר, כך ייטב. התרגול הזה, אם הופך לשגרה, כך המחקרים מוכיחים, הוא נוסחת קסם מנצחת כדי להפוך חזון למציאות.

כל מה שצריך לעשות הוא – לעצום את העיניים ל 30 שניות ולראות את תמונת העתיד שלכם מתממשת מול העיניים. ולהתמיד בזה יום יום. מסוגלים לעשות את זה?

בואו נתחיל, מ ע כ ש י ו!

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *